Prezentacja

Grelavi S.A., z siedzibą w Olsztynie, przy Alei Marszałka J. Piłsudskiego 72C, została utworzona w styczniu 1996 r. przez Josepha Grelier, założyciela Grupy Grelier we Francji.

Spółka Grelavi prowadzi profesjonalną działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży jednodniowych piskląt indyczych oraz indyczych jaj wylęgowych.

Początkowo sprzedaż prowadzona była w oparciu o import piskląt z Francji. Równolegle podjęto działania w celu umożliwienia prowadzenia pełnego cyklu produkcji na terenie Polski, dzięki własnym stadom reprodukcyjnym i wylęgarni.

Pierwszy pełen cykl produkcyjny (od odchowu stada reprodukcyjnego, poprzez produkcję jaj wylęgowych, aż do wylęgu jednodniowych piskląt indyczych) rozpoczął się w 1997 r.

Od tego czasu firma stale rozwija się, prowadząc działalność w obiektach produkcyjnych położonych głównie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

W obszarze swojej działalności Grelavi jest niekwestionowanym liderem na rynku polskim. Grelavi S.A. w ramach dywizji „Hodowla Indyka” (Turkey Breeding) – stanowi część holdingu Hendrix Genetics (Holandia) – światowego lidera w pracy genetycznej i hodowlanej wielu gatunków zwierząt (indyków, kur niosek, trzody chlewnej, łososia).

Nowa międzynarodowa struktura organizacyjna holdingu Hendrix Genetics (obowiązuje od 1 stycznia 2013r.).

 

(źródło: www.hendrix-genetics.com)